Zarządzanie partycypacyjne - wizyta studyjna w Krakowie i Podłężu - szkolenie zamknięte dla absolwentów studiów podyplomowych Zarządzanie placówkami kultury

Cele kształcenia

Celem szkolenia wyjazdowego w formie wizyty studyjnej jest przygotowanie menedżerów kultury do angażowania pracowników i społeczności lokalnej w zarządzanie organizacją. Uczestnicy kursu zapoznają się z podstawami teoretycznymi zarządzania partycypacyjnego oraz praktycznymi doświadczeniami prowadzących Dom Kultury INSPIRO w Podłężu (Gmina Niepołomice) oraz ARTzone Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Część zajęć poświęcona będzie wybranym narzędziom zarządzania partycypacyjnego: prowadzeniu konsultacji społecznych i realizowaniu projektów partycypacyjnych. Szkolenie będzie mieć aktywną, warsztatową formę.

Adresaci

Pracownicy organizacji sektora kultury: instytucji kultury, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Wprowadzenie do zarządzania partycypacyjnego 2
2. Podziel2 czyli partycypacja w praktyce 6
3. Konsultacje społeczne i projekty partycypacyjne 4
4. Jak buduje się „dom” kultury 4
RAZEM 16

Kadra dydaktyczna

Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski

Twórcy Domu Kultury INSPIRO w Podłężu (pierwszego w Polsce domu kultury prowadzonego przez organizację pozarządową). Stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016. Laureaci nagrody POLCUL za działania wspierające tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Niepoprawni optymiści. Odpowiedzialni za wiele projektów społecznych m.in.: Dron społeczny, Podziel kwadrat, Dla Aleppo, Pyszne wakacje, Musikomar, Mały Obywatel Świata, Za stołem Świata, Strefa52, Strefa53, Sztuka-Puka i wielu, wielu innych. Od 2007 roku Beata i Maciek z wielką frajdą inspirują INSPIRO. Śmieją się prawie cały czas, wymyślając niestworzone rzeczy, które możliwe stają się w INSPIRO. Uwielbiają pracę z dziećmi, dla których zmieniają Świat. Są praktycznie nieteoretyczni. Fascynuje ich siła oddolnych inicjatyw, energia lokalnych społeczności i fakt, że wszystko jest możliwe. Uważają, że dom kultury to dzieło sztuki. W bogatej, nowoczesnej i innowacyjnej ofercie DK INSPIRO można znaleźć zajęcia dla dzieci, młodzieży, rodziców, seniorów, rodzin. INSPIRO bez kompleksów małej miejscowości realizuje swą misję wprawiając w zakłopotanie większe, lepiej wyposażone i szczodrzej finansowane instytucje. W 2011 roku Minister Edukacji Narodowej przyznał DK INSPIRO tytuł „Miejsca odkrywania talentów”. Cotygodniowo DK INSPIRO odwiedza blisko 500 osób, które przyjeżdżają nie tylko z Krakowa, Niepołomic czy Wieliczki, ale też innych okolicznych miast i miejscowości.

Małgorzata Hajto

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, filolog klasyczny, kulturoznawca i amerykanista; animator społeczno-kulturalny, menadżer kultury, fundraiser, specjalista ds. rozwoju lokalnego; od 2005 r. związana z Ośrodkiem Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie; w l. 2005-2018 w zespole projektu NOWA HUTA NOWA SZANSA (PIW EQUAL), w l. 2008-2011 koordynator programu ZROZUMIEĆ MIASTO, poświęconego Lokalnemu Programowi Rewitalizacji Nowej Huty, w l. 2011-2014 koordynator lokalnu projektu ReNewTown. New post Socialist City: Competitive and Attractive (Central Europe Programme), pomysłodawczyni stworzenia i kierownik artystyczny ARTzony – otwartej przestrzeni społeczno--artystycznej, autorka projektów inwestycyjnych realizowanych z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013, 2014, 2015, 2016, 2017), koordynatorka projektu KREATYWNA NOWA HUTA, autorka i organizatorka projektu muzycznego NOWOHUCKA KOLĘDA. NORWID I PRZYJACIELE; od 2016 r. prowadzi kurs fundraisingu dla studentów studiów doktoranckich Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Jarosław Klaś

Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury; doktorant Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; absolwent Zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim i Kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie; pracuje w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, gdzie zajmuje się m.in. współpracą ze społecznością lokalną oraz realizacją projektów dotyczących dziedzictwa kulturowego; na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi zajęcia z Animacji kultury, Zarządzania projektami oraz Ochrony i Zarządzania dziedzictwem kulturowym; w 2018 r. prowadził zajęcia o innowacyjnych metodach zarządzania placówkami kultury na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu; główne zainteresowania badawcze: zarządzanie instytucjami kultury i dziedzictwem kulturowym, zwłaszcza Nowej Huty.


Cena

620.00 PLN

Terminy

  • 13 i 14 października 2018 r., godz. 9.00-16.00

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu

Dodatkowe informacje

Szkolenie wyjazdowe w formie wizyty studyjnej: - pierwszy dzień: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 4) - drugi dzień: Dom Kultury INSPIRO w Podłężu (Podłęże 112) *cena nie uwzględnia kosztów noclegu i dojazdu


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa 8.00-15.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 8.00-15.00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto