Benchmark Tour: Toyota Wałbrzych - u źródła Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS)

Cele kształcenia

SZKOLENIE POTWIERDZONE - termin gwarantowany

System Produkcyjny Toyoty, nazywany czasami systemem kanban lub just-in-time, jest przedmiotem powszechnego zainteresowania w przedsiębiorstwach na całym świecie. Uczą się o nim i wdrażają, analitycy i menadżerowie, bez względu na wielkość firmy i branżę.
Najważniejszym założenie systemu Toyoty (TPS) jest dążenie do zwiększenia wydajności przez nieustanną i staranną eliminacje marnotrawstwa.
Szkolenie przygotowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wspólnie z Instytutem Badań nad Lean Management ma na celu praktyczne zapoznanie uczestników z Systemem Produkcyjnym Toyoty oraz z funkcjonowaniem programu sugestii pracowniczych (kaizen).
Podczas szkolenia uczestnicy:
• zwiedzą fabrykę Toyoty w Wałbrzychu i zaobserwują wdrożone rozwiązania lean management,
• wezmą udział w szkoleniu z systemu motywacji i promocji kaizenów,
• będą mogli wymienić się wiedzą i zgłębić temat podczas planowanej dyskusji z pracownikami fabryki,
• skonfrontują zdobytą dotychczas wiedzę z praktyką.

Kadra dydaktyczna

adb18Adam Baśkiewicz

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania. W branży FMCG od przeszło 20 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie Fabryka Kosmetyków Pollena-Lechia S.A. W latach 1998-2008 w firmie Beiersdorf-Lechia S.A.  zajmował się m.in., planowaniem kosztów remontów i części zamiennych w Dziale Utrzymania Ruchu, następnie jako Proces Technology Leader zarządzał procesem pakowania i projektami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzaniem nowych wyrobów na liniach produkcyjnych. Od roku 2009 zajmując stanowisko Menagera Operacyjnego w Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta między innymi kosmetyków NIVEA i Eucerin rozpoczął wdrażanie systemu TPM jako pierwszy zakład w koncernie Beiersdorf AG. W 2012 został Dyrektorem Zakładu w Obornikach Wielkopolskich i był również odpowiedzialny za wdrożenie Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka. W 2014 roku rozpoczął pracę jako Lean Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu lean w fabryce w Poznaniu oraz trenerem „Problem solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” - MARS University w Europie. Swoje doświadczenie w zakresie lean manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited. Obecnie Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o. i właściciel firmy AB Lean Concept. Konsultant, trener i wykładowca z zakresu Lean współpracujący z Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Pracował jako konsultant i trener dla kilkunastu zakładów, m. in. : Grupa Azoty, Primavera, VW, Stora Enso Poland S.A., Doellken, NGK Ceramics, TRW, Donako, LEK S.A., INEA. Autor wielu arykółów o tematyce Lean w takich czasopismach jak: „Production Manager", „Służba Utrzymania Ruchu”, „KAIZEN”.

jmjJan M. Janiszewski

EKSPERT W ZAKRESIE WDROŻEŃ KONCEPCJI LEAN MANAGEMENT. PRACOWNIK NAUKOWY W ZAKŁADZIE ZARZĄDZANIA INNOWACJAMI W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE.

Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu kaizen, lean management, zarządzania jakością oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zdobywał realizując projekty z zakresu optymalizacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Ma na swoim koncie m. in. projekty doskonalące biznes zrealizowane w branży farmaceutycznej i sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Współtworzył Inkubator wymiany wiedzy medycznej i zarządzał projektem rozbudowy szpitala w Tanzanii w latach 2015 – 2016. W latach 2015 – 2018 Odbył wizyty studyjne do japońskich zakładów produkcyjnych i podmiotów leczniczych, aby lepiej zrozumieć koncepcję ciągłego doskonalenia i kulturę rozwiązywania problemów. Organizator konferencji, wizyt benchmarkingowych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Japonia) i szkoleń z zakresu lean management. Kierownik projektu badawczego „Możliwość wykorzystania koncepcji lean management w jednostkach opieki zdrowotnej na przykładzie szpitali w Polsce”. Ukończył kurs OPEX Six Sigma Green Belt. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz Stowarzyszenia Lean Management Polska (komisja rewizyjna).

Cena

890.00 PLN

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem na trasie Wrocław-Wałbrzych-Wrocław
 • Zwiedzanie fabryki Toyota z pracownikiem Centrum TPS
 • Udział w szkoleniu: działalność Kaizenowa, system motywacji i promocji Kaizenów
 • Lunch na terenie fabryki
 • Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Terminy • Ramowy program szkolenia
  8.15 wyjazd autokarem z Wrocławia (Hotel IBIS Centrum)
  9.50 przyjazd do fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. ul. Uczniowska 26, 58-306 Wałbrzych
  10.00 - Prezentacja zakładu i zasady BHP
  10.30 - Benchmark - zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów)
  11.45 - Sesja pytań i odpowiedzi
  12.30 - Lunch
  13.30 - Szkolenie: działalność Kaizenowa, system motywacji i promocji Kaizenów
  15.00 - Zakończenie szkolenia i rozdanie dyplomów
  ok. 17.00 - przyjazd autokarem do Wrocławia

Wymagane dokumenty

 • formularz zgłoszeniowy
 • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
 • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu
 • dowód osobisty (do wglądu)

Dodatkowe informacje

Pobierz katalog PDF

Kontakt w sprawie szkolenia:

Monika Stańczyk

monika.stanczyk@ue.wroc.pl

+48 71 36 80 452


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa 8.00-15.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 8.00-15.00
sobota - 8.30-14.30
niedziela - 8.30-13.30

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto