Reakcje, opór i motywacja podczas zmian, czyli zarządzanie zmianą ukierunkowane na człowieka

Cele kształcenia

To nie organizacje się zmieniają. To zmieniają się ludzie w niej pracujący. Warsztat ten wyposaży Cię w wiedzę i umiejętności dotyczące psychologii zmiany, najczęstszych reakcji na zmianę i skrywanych pod reakcją potrzeb. Uczestnicy zapoznają się także z czynnikami, które wpływają na motywację podczas zmiany. Duża część warsztatu dotyczyć będzie rozpoznawania symptomów i przyczyn oporu przed zmianą, a także praktycznych narzędzi, które pomogą Ci radzić sobie z tym zjawiskiem. Przedyskutujemy również tematykę dotyczącą komunikowania zmian. Zastanowisz się także, jakie Ty masz podejście do zmian, by skuteczniej móc przeprowadzić przez ten proces swoich ludzi.

Nieważne, czy jesteś managerem zarządzającym zespołem, HR Business Partnerem wspierającym kluczowe zmiany w firmie, członkiem zespołu projektowego, czy po prostu człowiekiem głodnym wiedzy – w tak dynamicznie zmieniającym się świecie kompetencje dotyczące zarządzania zmianą są na wagę złota.

Adresaci

Kierownicy zespołów, działów, departamentów, HR Business Partnerzy, Project Managerowie, Koordynatorzy Projektów, Change Managerowie, osoby odpowiedzialne za rozwój zasobów ludzkich i biorące udział w kluczowych zmianach w firmach, specjaliści PR & Marketing tworzący komunikaty dotyczące zbliżających się zmian organizacyjnych.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu
1. Zmiana i zarządzanie zmianą - moda czy konieczność?
2. Kluczowe czynniki sukcesu i porażki w zmianie - wyniki badań benchmarkingowych
3. Ja w zmianie - moje postrzeganie zmiany i dotychczasowe doświadczenia
4. Potrzeby i reakcje na zmianę
5. Motywatory podczas zmiany
6. Ja w zmianie - co jest dla mnie istotne i pozwala mi wytrwać w zmianie
7. Opór przed zmianą i strategie przeciwdziałania
8. Ja w zmianie - co jest moim źródłem oporu przed zmianą
9. Komunikacja w zmianie - nadawcy komunikatów, treść, częstotliwość
10. Zadania praktyczne - stworzenie komunikatów o zmianie

Kadra dydaktyczna

Klaudia Jarych – Certyfikowany Facylitator (Szkoła Facylitacji Pathways w Krakowie), Kierownik projektów, People & Change Manager w jednej z dużych, międzynarodowych firm. Absolwentka dyplomacji współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Aktualnie, pracuje z managerami średniego i wyższego szczebla, a także z zespołami oswajając ich ze zmianami. Prowadzi warsztaty diagnozujące gotowość na zmianę, wypracowuje strategie komunikacyjne.

Doświadczenia zdobywała pracując przy organizacji spotkań z przedsiębiorcami, eventów szkoleniowych, koordynując projekty (HR, Marketing, IT), czy też realizując się jako Scrum Master.

Prowadzi również projekt dotyczący rozwoju talentów i pracy w zgodzie z wartościami – portal Dookoła Pracy, którego celem jest pokazywanie, że zawsze jest dobry czas na zmianę dotychczasowej drogi zawodowej, by w pełni czerpać ze swojego potencjału.

Odkąd pamięta, fascynował ją drugi człowiek i rozwijanie jego potencjału. Jej konikiem jest wymyślanie strategii przechodzenia przez zmiany (m.in. zawodowe, organizacyjne, agile) dzięki czemu czuje się jak ryba w wodzie pomagając zarówno osobom, które potrzebują zmiany w zakresie ścieżki zawodowej, jak i firmom podczas transformacji.

Biegle mówi w 3 językach: angielski, niemiecki i oczywiście polski, a w wolnym czasie uczy się hiszpańskiego, by swobodnie komunikować się z ludźmi z krajów hiszpańskojęzycznych.

Prywatnie, miłośniczka tańców latynoamerykańskich, biografii, zdrowego trybu życia oraz poznawania nowych smaków i miejsc.

Cena

700.00 PLN

Kontakt i zapisy

Aleksandra Kaczmarczyk aleksandra.kaczmarczyk@ue.wroc.pl tel. 71 36 80 452, pok. nr 4, CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO, ul. Kamienna 43-59, Wrocław

Terminy

  • Termin warsztatu (przy zebraniu grupy minimum 10 osobowej):

    maj/czerwiec 2020

    sobota-niedziela, godz. 9:00-16:00

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu
  • dowód osobisty (do wglądu)

Dodatkowe informacje

Podczas warsztatu będą stosowane zróżnicowane metody aktywizujące uczestników m.in.:

Dyskusje na forum
Ćwiczenia indywidualne, w parach i grupowe
Metafory, analogie
Case studies


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa 8.00-15.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 8.00-15.00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto