Zarządzanie kosztami przedsiębiorstwa

Cele kształcenia

Zarządzanie kosztami w przedsiębiorstwie ma ogromny wpływ na rentowność działalności przedsiębiorstwa, a wiąże się z racjonalnym kształtowaniem poziomu i struktury kosztów przedsiębiorstwa za pomocą odpowiednich narzędzi.

Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy ze stosowanymi metodami, narzędziami, sposobami i problemami związanymi z zarządzaniem kosztami przedsiębiorstwa oraz doskonalenie umiejętności interpretowania i wykorzystywania informacji finansowych (o kosztach i przychodach) w planowaniu i kontroli.

Szczegółowe cele to:

Zdobycie wiedzy w zakresie procedur i metod zarządzania kosztami. Wykształcenie umiejętności dotyczących zarządzania kosztami w praktyce.

Adresaci

Controllerzy, pracownicy działów finansowo-księgowych oraz planowania i analiz, menedżerowie, służby niefinansowe oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu
1. Istota i zakres zarządzania kosztami w ujęciu operacyjnym i strategicznym
2. Klasyfikacje kosztów na potrzeby zarządzania
3. Podejście procesowe od zarządzania kosztami (rachunek kosztów działań)
4. Zarządzanie kosztami klientów i ocena rentowności klientów
5. Zarządzanie kosztami w ujęciu japońskim
6. Zarządzanie kosztami w cyklu życia
7. Rachunek kosztów docelowych a sterowanie kosztami
8. Kaizen costing – ustawiczne zarządzanie kosztami
9. Zarządzanie kosztami jakości
10. Programy redukcji kosztów

Kadra dydaktyczna

Bartłomiej Nita jest trenerem biznesu, który z pasją i zaangażowaniem przedstawia złożone problemy w jasny i zrozumiały sposób. W celu podnoszenia swoich kompetencji szkoleniowych ukończył Szkołę Trenerów oraz Szkołę Tutorów-Mistrzów. Prowadził szkolenia otwarte i zamknięte dla kilkunastu polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, m.in. Telekomunikacja Polska, Metsa Tissue, Axel Springer, Latex, POCH Polskie Odczynniki Chemiczne, Martifer, Future Processing. Przeprowadził ok. 100 szkoleń otwartych w języku polskim i angielskim na poziomie początkującym i zaawansowanym. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Rachunkowości na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studiował również finanse i rachunkowość na University of Limerick w Irlandii.

Bartłomiej Nita współpracuje z firmą konsultingową, gdzie zajmuje się doradztwem gospodarczym dla różnych przedsiębiorstw i instytucji. Jest autorem wielu ekspertyz i opracowań gospodarczych oraz programów restrukturyzacji przedsiębiorstw i instytucji a także wycen spółek. W praktyce projektuje systemy controllingu, rachunkowości i zarządzania finansami. Opublikował ponad 100 pozycji naukowych z zakresu, w którym prowadzi działalność doradczą i szkoleniową.

Cena

360.00 PLN

Kontakt i zapisy

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO tel. 71 36 80 980, e-mail: podyplomowe@ue.wroc.pl pokój nr 4, budynek CKU ul. Kamienna 43, 53-345 Wrocław

Godziny otwarcia znajdują się w zakładce Kontakt. W przypadku pytań merytorycznych prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem wiodącym: dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE, bartlomiej.nita@ue.wroc.pl, tel. 607 440 204

Terminy

  • Tryb niestacjonarny (wieczorowe) - godz. 17.00-20.15.


Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • kserokopia dowodu osobistego (obydwie strony)
  • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu

Dodatkowe informacje

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem:

Bartłomiej Nita

e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

tel. 607 440 204Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

w okresie wakacyjnym

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa - nieczynne
czwartek 10.00-15.00
piątek 8.00-15.00
sobota - nieczynne
niedziela - nieczynne

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto