Techniki kreatywności zespołowej - zdalnie

Cele kształcenia

Jak zachęcić zespół (współ)pracowników do twórczego myślenia?
Co wybrać, aby zachęcić do wypowiedzi osoby mniej mówiące?
Jak wykorzystać techniki kreatywne do oceny sytuacji, szukania rozwiązań a nawet do udzielania feedbacku?

Na treningu kreatywności zespołowej poznasz metody angażowania ludzi do wspólnej pracy nad istniejącymi problemami, nauczysz się zachęcać do szukania rozwiązań, sam doświadczysz kreatywności swojej i grupy.

Celem warsztatu jest przygotowanie Ciebie do prowadzenia własnych burz mózgów, do czerpania z szerokiej gamy metod i technik kreatywnych, do facylitowania spotkań temu przeznaczonych.

Podczas szkolenia będziemy poruszali m.in. następujące tematy:

 • Alternatywne burze mózgów
 • Pytania Osbourn’a
 • Kapelusze de Bono
 • Mapa Empatii
 • Pytania Kiplinga
 • SCAMPER
 • Rola moderatora

Adresaci

Szkolenie adresowane jest do pracowników chcących poszerzyć umiejętności związane z kreatywnością oraz dla menedżerów chcących wprowadzać kreatywne metody pracy w swoich zespołach.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Kreatywność i praca twórcza 1
2. Metody wzbudzania pomysłowości 2
3. Znaczenie zadawania pytań 4
4. Przyczyny problemów – metody analizy 4
5. Ocena pomysłów 2
6. Case study 2
7. Elastyczne podejście do metod kreatywnego rozwiązywania problemów 1
RAZEM 16

Kadra dydaktyczna

Kamila Lachowicz jest Specjalistką ds. HR i rozwoju oraz trenerem wewnętrznym w branży IT. Ukończyła podyplomowe studia z Coachingu w Biznesie oraz Szkołę Trenerów Biznesu SET.

Jest też pasjonatką Komunikacji Konstruktywnej opartej na Nonviolent Communication (NVC), którą dzieli się podczas warsztatów z zespołami chcącymi zmienić jakość swojej komunikacji i usprawnić współpracę.

Jest też absolwentką Intensywnego Kursu Mediacji w oparciu o NVC oraz Kursu dla Moderatorów Design Thinking.  W korporacji międzynarodowej, na wcześniejszym stanowisku, pełniła funkcje lidera, kierownika zespołu oraz koordynatora szkoleń w lokalnym centrum.

Jako absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przez trzy lata była trenerem międzynarodowego programu rozwoju kreatywności Odyseja Umysłu. W jego ramach zdobyła w 2009 roku tytuł Wicemistrzów Świata w kreatywności ze studentami UE i członkami Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR.

Pasją Kamili jest znalezienie sposobu na dogadywanie się ludzi o różnych poglądach. Kreatywność, improwizacja teatralna i NVC, są jej sposobem na komunikację, dzielenie się pomysłami i szukanie nowych rozwiązań.


dr Marek Krasiński

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY W PDCA GROUP, ADIUNKT W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU ORAZ W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT LEAN MANAGEMENT

Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest także wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, Prince2 Foundation, Audytor 5S. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz Instytutu Badań nad Lean Management, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik japońskich samochodów, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.

Współpracował i współpracuje z firmami: KGHM Polska Miedź S.A. Energa Operator S.A., LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, STRABAG, Mega Sp. z o.o., Stone Town, Hoomer.

Cena

890.00 PLN 590.00 PLN

Terminy

 • Tryb niestacjonarny (zaoczne) - piątek godz.17:00-20:15, sobota godz. 10.00-15.00, niedziela, godz. 9.00-14.00 -

  Termin szkolenia: czekamy na formę stacjonarną 2021 r.
  Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie się odpowiedniej liczby uczestników.


Wymagane dokumenty

 • formularz zgłoszeniowy
 • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
 • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu

Dodatkowe informacje

W przypadku uczestników szkolenia z jednej firmy szkolenie może być przeprowadzone na przypadkach/problemach/wyzwaniach, które są obecne w danej firmie. Generacja pomysłów i opracowaniem potencjalnych rozwiązań będzie wówczas dotyczyła konkretnego przedsiębiorstwa.


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny kontaktu:

poniedziałek - piątek

8:00-15:00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto