Controlling – poziom podstawowy

Cele kształcenia

Controlling to system wspierający proces zarządzania przedsiębiorstwem. Zasadniczym zadaniem systemu jest dostarczanie informacji niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji w przedsiębiorstwach. Controlling wiąże się z obszarem finansowym przedsiębiorstwa, tj. z dostarczaniem danych i informacji o stanie finansowym. W tym celu konieczne jest opanowanie podstawowych narzędzi niezbędnych do gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji informacji. Szkolenie daje możliwość usystematyzowania wiedzy z obszaru controllingu finansowego oraz sprawdzenia jej w praktyce działalności przedsiębiorstwa.

Podstawowe cele szkolenia to:

Zdobycie wiedzy w zakresie metod controllingu stosowanych w praktyce. Wykształcenie umiejętności dotyczących projektowania systemów controllingu.

Adresaci

Controllerzy, pracownicy działów finansowo-księgowych oraz planowania i analiz, menedżerowie finansowi, służby niefinansowe oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Wprowadzenie do controllingu w kontekście zarządzania przedsiębiorstwem – budowa bazy informacyjnej dla controllingu 2
2. Klasyfikacje kosztów, analiza zmienności kosztów, procedury rozliczania kosztów 2
3. Kalkulacje kosztów dla różnych branż i sektorów 2
4. Sporządzanie rachunku wyników przez księgowych i dla zarządu 2
5. Analizy progów rentowności i marginesów bezpieczeństwa 2
6. Kalkulacje cen zewnętrznych (sprzedaży) i wewnętrznych (transferowych) 2
7. Krótkoterminowe rachunki decyzyjne 2
RAZEM 14

Kadra dydaktyczna

Bartłomiej Nita jest trenerem biznesu, który z pasją i zaangażowaniem przedstawia złożone problemy w jasny i zrozumiały sposób. W celu podnoszenia swoich kompetencji szkoleniowych ukończył Szkołę Trenerów oraz Szkołę Tutorów-Mistrzów. Prowadził szkolenia otwarte i zamknięte dla kilkunastu polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, m.in. Telekomunikacja Polska, Metsa Tissue, Axel Springer, Latex, POCH Polskie Odczynniki Chemiczne, Martifer, Future Processing. Przeprowadził ok. 100 szkoleń otwartych w języku polskim i angielskim na poziomie początkującym i zaawansowanym. Jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Rachunkowości na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studiował również finanse i rachunkowość na University of Limerick w Irlandii.

Bartłomiej Nita współpracuje z firmą konsultingową, gdzie zajmuje się doradztwem gospodarczym dla różnych przedsiębiorstw i instytucji. Jest autorem wielu ekspertyz i opracowań gospodarczych oraz programów restrukturyzacji przedsiębiorstw i instytucji a także wycen spółek. W praktyce projektuje systemy controllingu, rachunkowości i zarządzania finansami. Opublikował ponad 100 pozycji naukowych z zakresu, w którym prowadzi działalność doradczą i szkoleniową.

Cena

990.00 PLN

Kontakt i zapisy

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO tel. 71 36 80 452, e-mail: podyplomowe@ue.wroc.pl pokój nr 4, budynek CKU Opieka administracyjna Aleksandra Kaczmarczyk ul. Kamienna 43, 53-345 Wrocław

Godziny otwarcia znajdują się w zakładce Kontakt. W przypadku pytań merytorycznych prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem wiodącym: dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl, tel. 607 440 204

Terminy

  • Tryb niestacjonarny (wieczorowe) - godz. 17.00-20.15

    Szczegółowe terminy zostaną ustalone po zebraniu grupy.

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu

Dodatkowe informacje

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem:

Bartłomiej Nita

e-mail: bartlomiej.nita@ue.wroc.pl

tel. 607 440 204Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa 8.00-15.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 8.00-15.00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto