Podstawy Lean Management

Cele kształcenia

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu z Podstaw Lean Management. Szkolenie to daje możliwość poznania najpopularniejszej w dzisiejszym biznesie koncepcji zarządzania. Szkolenie otwiera drzwi do wspaniałej przygody związanej ze szczupłym zarządzaniem. Głównymi celami szkolenia są:

  • Zapoznanie uczestników z podstawowymi założeniami najpopularniejszej koncepcji zarządzania we współczesnym biznesie.
  • Poznanie przez uczestników głównych założeń Lean Management oraz podstawowych narzędzi.
  • Przekazanie uczestnikom wskazówek dotyczących wykorzystania Lean Management w codziennym życiu prywatnym i zawodowym.

Szkolenie prowadzone jest w formie Virtual Classroom z wykorzystaniem udostępnionej przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu platformy MS Teams. Szerszy opis MS Teams oraz różnice pomiędzy tradycyjnym e-learningiem, a Virtual Classroom znajdują się na dole strony.

Adresaci

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać podstawy Lean Management - jednej z najpopularniejszych koncepcji zarządzania we współczesnym biznesie. Uczestnicy szkolenia przeniosą się też na chwilę do Japonii, której nie można poznać z filmów czy książek.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Zrozumieć ideę Lean Management 2
2. Analiza procesu z wykorzystaniem diagramu SIPOC 1
3. Cykl PDCA - "silnik" ciągłego doskonalenia 1
4. Podstawy mapowania strumienia wartości 2
5. Organizacja pracy z wykorzystaniem narzędzia 5S 2
RAZEM 8

Kadra dydaktyczna

resized_150x224_marek_krasinskidr Marek Krasiński

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY W PDCA GROUP, ADIUNKT W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU ORAZ W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT LEAN MANAGEMENT

Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest także wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, Prince2 Foundation, Audytor 5S. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz Instytutu Badań nad Lean Management, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik japońskich samochodów, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.

Współpracował i współpracuje z firmami: KGHM Polska Miedź S.A. Energa Operator S.A., LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, STRABAG, Mega Sp. z o.o., Stone Town, Hoomer.

Cena

350.00 PLN 290.00 PLN

Dlaczego cena szkolenia w wersji Virtual Classroom jest niższa?
+ nie trzeba wynajmować sali szkoleniowej
+ nie ma kosztów dojazdu trenera
+ materiały przekazywane są w wersji elektronicznej

Co zawiera cena szkolenia?
+ udział w dwóch 4-godzinnych sesjach szkoleniowych
+ założenie konta w MS Teams
+ materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
+ zaświadczenie o ukończeniu szkolenia drukowane i przesyłane pocztą

Terminy

  • Planowany termin to wrzesień 2020 roku w godzinach 17:00-20:15.

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • wniosek o wystawienie faktury za szkolenie

Dodatkowe informacje

93771516_3531094233583838_2055962658040971264_nCzas epidemii zmusił nas do zmiany paradygmatu myślenia i odejścia od sprawdzonych przez lata rozwiązań. Jest to dla mnie także bodziec do szukania nowych możliwości i wykorzystania nowych okazji. Światowa legenda w dziedzinie zarządzania jakością - prof. Deming - mawiał, że rozwój nie jest obowiązkowy. Przetrwanie także nie. Wykorzystajmy więc ten czas na własny rozwój poprzez udział w szkoleniu w wersji Virtual Classroom (VC). Bez kosztów dojazdu do sali szkoleniowej, bez czasu spędzonego w korkach lub w komunikacji miejskiej. Szkolenie z materiałami i zadaniami dostosowanymi do wersji VC. Ja od połowy marca 2020 poprowadziłem już kilkadziesiąt godzin szkoleniowych w tym trybie i muszę przyznać, że ani ja, ani uczestnicy nie odczuli utraty jakości w zakresie merytorycznym. Wszystko jest kwiestią odpowiedniego przygotowania i zaangazowania trenera.

Do szkolenia Lean Elementary w wersji Virtual Classroom używamy platformy MS Teams. Uczelnia założy wszystkim uczestnikom konta i otrzymacie dane logowania. MS Teams działa na komputerach (Mac/Windows), a także na telefonach i tabletach (system Adroid i IOS). Wystarczy więc mieć dowolne urządzenie i dostęp do internetu, aby wziąć udział w szkoleniu. Platforma MS Teams pozwala na transmijsę dźwięku i wideo, udostępnianie prezentacji i innych materiałów w czasie rzeczywistym, a więc czujemy się jak w sali szkoleniowej.

E-learning a Virtual Classroom.

Tradycyjny e-learning znany od kilkunastu lat to przygotowane i nagrane wcześniej wykłady oraz ćwiczenia do tych wykładów. W tej wersji uczestnicy mogą w dowolnym momencie skorzystać z udostępnionego materiału, jednak nie mają bezpośredniego kontaktu z trenerem i nie mogą zadawć pytań w czasie rzeczywistym. Można powiedzieć, że e-learning 1.0 to komunikacja jednokierunkowa. W naszym szkoleniu używamy e-learningu 3.0, tj. Virtual Classroom, gdzie uczestnicy mogą się zobaczyć, dyskutować, pracować w podgrupach i cały czas mieć bezpośredni kontakt z trenerem. Nie korzystamy z raz przygotowanych materiałów - szkolenie realizowane jest w czasie rzeczywistym i każda sesja jest inna - dostosowana do Waszych oczekiwań przy pełnej interakcji z grupą.

Nie dajmy się wirusowi, wyjdźmy z tego silniejsi!

Do zobaczenia na szkoleniu!

Marek Krasiński 


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny kontaktu:

poniedziałek - piątek

8:00-15:00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto