5S w produkcji i usługach. VIRTUAL CLASSROOM

Cele kształcenia

Przedstawiając najczęściej spotykane narzędzia i metody lean występujące w polskich przedsiębiorstwach nie da się pominąć metody 5S. Jest ona bowiem najczęściej wybieraną wśród firm rozpoczynających swoją przygodę z optymalizacją procesów. Implementacja owej metody w organizacji przynosi efekty widoczne gołym okiem jeszcze przed zakończeniem prac, w porównaniu do innych metod i narzędzi, które często bywają niezauważalne w krótkim czasie.
Dbałość o ład i porządek oraz skrzętne gospodarowanie w każdym czasie i miejscu, u siebie i wokół siebie – to stwierdzenie oddaje istotę 5S. Dzięki stosowaniu owej metody przedsiębiorstwo jest w stanie wyeliminować straty związane z m.in: oczekiwaniem, szukaniem, nadmiernym przetwarzaniem a także nadprodukcją czy stratami związanymi ze złą komunikacją. Metoda 5S dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kojarzonych metod związanych z japońskimi koncepcjami zarządzania. W związku z tym zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącego implementacji metody 5S.

Szkolenie prowadzone jest w formie Virtual Classroom z wykorzystaniem udostępnionej przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu platformy MS Teams. Szerszy opis MS Teams oraz różnice pomiędzy tradycyjnym e-learningiem, a Virtual Classroom znajdują się na dole strony.

Adresaci

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć jedno z najbardziej znanych sposobów optymalizacji w Lean Management. Uczestnicy będą mogli poznać wartość jaka płynie z wdrożenia 5S.

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Wprowadzenie do Lean Management 1
2. Straty w procesie (7 marnotrawstw) 1
3. 5S – od czego zacząć wdrożenie? 1
4. Metoda krok po kroku (1,2,3,4 i 5 S) 2
5. Jak utrzymać efekty wdrożenia 5S 1
6. 5S case studies 2
RAZEM 8

Kadra dydaktyczna

lukasz_niemczuk_fotoŁukasz Niemczuk

PROJECT MANAGER W PDCA GROUP, WYKŁADOWCA UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCŁAWIU ORAZ WSB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Człowiek, który dzień po dniu stara się usprawniać każdy otaczający go proces. Ukończył studia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na specjalności Process and Lean Management. Swoją wiedzę uzupełnił realizując studia podyplomowe Lean Management oraz Master of Lean Management. Praktykę łączy z nauką – jest autorem i współautorem szeregu publikacji naukowych oraz technicznych związanych z lean managment. Uczestnił w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także organizuje cykliczną, międzynarodową konferencję #zaraconf łączącą środowiska zarządzania i rachunkowości w celu wypracowania innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Swoje pierwsze projekty realizował we współpracy z dr. Markiem Krasińskim oraz Tomaszem Królem. Dzięki temu w ciągu ostatnich kilku lat zrealizował z sukcesem kilkadziesiąt szkoleń, kilkaset godzin przeglądów, zaproponował szereg usprawnień, które pozwoliły zaoszczędzić firmom kilkaset tysięcy złotych. Posiada certyfikaty Change Management Foundation, Lean Foundation, Lean Practitioner, Audytor Wewnętrzny 5S.

Prywatnie miłośnik japońskiej motoryzacji, nietuzinkowych zegarków oraz fan MCU.

Współpracował i współpracuje z firmami: ERKADO, Mandam, Ceba Baby, Korff Isolmatic, Millano, ATT Inox, Wart-Milk, OSM Łowicz, Luxon LED, Mirage Boats, FOD Bydgoszcz, Stone Town, Intermag, POLTRA.

marek_krasinskidr Marek Krasiński

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY W PDCA GROUP, ADIUNKT W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU ORAZ W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT LEAN MANAGEMENT

Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest także wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, Prince2 Foundation, Audytor 5S. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz Instytutu Badań nad Lean Management, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik japońskich samochodów, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.

Współpracował i współpracuje z firmami: KGHM Polska Miedź S.A. Energa Operator S.A., LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, STRABAG, Mega Sp. z o.o., Stone Town, Hoomer.

Cena

350.00 PLN 290.00 PLN

Dlaczego cena szkolenia w wersji Virtual Classroom jest niższa?
+ nie trzeba wynajmować sali szkoleniowej
+ nie ma kosztów dojazdu trenera
+ materiały przekazywane są w wersji elektronicznej

Co zawiera cena szkolenia?
+ udział w dwóch 4-godzinnych sesjach szkoleniowych
+ założenie konta w MS Teams
+ materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
+ zaświadczenie o ukończeniu szkolenia drukowane i przesyłane pocztą

Terminy

  • zmiana terminu na 24-25 czerwca 2020 roku w godzinach 17:00-20:15.
    Ze względu na konieczność założenia kont w MS Teams i przesłanie danych dostępowych, zapisy na szkolenie muszą zostać zamknięte w niedzielę 10 maja i do tej pory poprosimy o wgranie dokumentów oraz o przesłanie potwierdzenia wpłaty.

Termin zakończenia rekrutacji: 2020-06-19

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • wniosek o wystawienie faktury za szkolenie

Dodatkowe informacje

93771516_3531094233583838_2055962658040971264_nCzas epidemii zmusił nas do zmiany paradygmatu myślenia i odejścia od sprawdzonych przez lata rozwiązań. Jest to dla mnie także bodziec do szukania nowych możliwości i wykorzystania nowych okazji. Światowa legenda w dziedzinie zarządzania jakością - prof. Deming - mawiał, że rozwój nie jest obowiązkowy. Przetrwanie także nie. Wykorzystajmy więc ten czas na własny rozwój poprzez udział w szkoleniu w wersji Virtual Classroom (VC). Bez kosztów dojazdu do sali szkoleniowej, bez czasu spędzonego w korkach lub w komunikacji miejskiej. Szkolenie z materiałami i zadaniami dostosowanymi do wersji VC. Ja od połowy marca 2020 poprowadziłem już kilkadziesiąt godzin szkoleniowych w tym trybie i muszę przyznać, że ani ja, ani uczestnicy nie odczuli utraty jakości w zakresie merytorycznym. Wszystko jest kwiestią odpowiedniego przygotowania i zaangazowania trenera.

Do szkolenia 5S w produkcji i usługach w wersji Virtual Classroom używamy platformy MS Teams. Uczelnia założy wszystkim uczestnikom konta i otrzymacie dane logowania. MS Teams działa na komputerach (Mac/Windows), a także na telefonach i tabletach (system Adroid i IOS). Wystarczy więc mieć dowolne urządzenie i dostęp do internetu, aby wziąć udział w szkoleniu. Platforma MS Teams pozwala na transmijsę dźwięku i wideo, udostępnianie prezentacji i innych materiałów w czasie rzeczywistym, a więc czujemy się jak w sali szkoleniowej.

E-learning a Virtual Classroom.

Tradycyjny e-learning znany od kilkunastu lat to przygotowane i nagrane wcześniej wykłady oraz ćwiczenia do tych wykładów. W tej wersji uczestnicy mogą w dowolnym momencie skorzystać z udostępnionego materiału, jednak nie mają bezpośredniego kontaktu z trenerem i nie mogą zadawć pytań w czasie rzeczywistym. Można powiedzieć, że e-learning 1.0 to komunikacja jednokierunkowa. W naszym szkoleniu używamy e-learningu 3.0, tj. Virtual Classroom, gdzie uczestnicy mogą się zobaczyć, dyskutować, pracować w podgrupach i cały czas mieć bezpośredni kontakt z trenerem. Nie korzystamy z raz przygotowanych materiałów - szkolenie realizowane jest w czasie rzeczywistym i każda sesja jest inna - dostosowana do Waszych oczekiwań przy pełnej interakcji z grupą.

Nie dajmy się wirusowi, wyjdźmy z tego silniejsi!

Do zobaczenia na szkoleniu!

Marek Krasiński 


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa 8.00-15.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 8.00-15.00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto