Tworzenie i doskonalenie modeli biznesu (wieczorowe) (on-line)

Cele kształcenia

W dzisiejszych czasach, aby utrzymać się na rynku, nie wystarczy już tylko oferować dobre produkty lub usługi. Wymagana jest innowacyjność i ciągłe dostosowywanie się do potrzeb klienta. Aby to osiągnąć, potrzebna jest wiedza i umiejętności z zakresu tworzenia i doskonalenia modeli biznesu oraz budowania wartości firmy. Dlatego właśnie, dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, proponujemy szkolenie z tego obszaru.

Głównym celem szkolenia jest zdobycie kompleksowej wiedzy dotyczącej wykorzystania modeli biznesu oraz tworzenia wartości dla klienta. Uczestnicy poznają najważniejsze narzędzia, takie jak Business Model Canvas, Lean Product czy Lean Startup, a także nauczą się odkrywać potrzeby klienta. Pozwoli to na skuteczne tworzenie oraz doskonalenie modeli biznesowych, co w dłuższej perspektywie przełoży się na rozwój firmy oraz utrzymanie jej konkurencyjności na rynku.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia znajdą zastosowanie w szeregu sytuacji biznesowych, takich jak wdrażanie zmian strategicznych, zarządzanie rozwojem firmy, projektowanie i wprowadzanie nowych produktów i usług na rynek oraz zakładanie nowych firm, w tym startupów i spinoffów.

Wyróżnikiem tego szkolenia jest możliwość weryfikacji swojego pomysłu na biznes oraz rozwijanie kreatywności w obszarze dopasowania modeli biznesu i tworzenia wartości firmy.

Zapisz się już dziś i zdobądź wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci osiągnąć sukces w biznesie!

Adresaci

Szkolenie jest przeznaczone dla różnych grup odbiorców związanych z biznesem i przedsiębiorczością.

Głównie adresowane do:

 • menedżerów, zarządzających biznesem lub wdrażających innowacje i nowe produkty, w tym członków zarządu i menedżerów średniego szczebla
 • obecnych i przyszłych właścicieli biznesów (w tym startupów)
 • kierowników projektów odpowiedzialnych za wdrażanie innowacji rynkowych i nowych produktów oraz ich udoskonalanie
 • osób poszukujących inwestorów, które chciałyby skutecznie i efektywnie pozyskać kapitał na nowe przedsięwzięcie biznesowe
 • osób dokonujących oceny modeli biznesu (inwestorów, „aniołów biznesu”, przedstawicieli funduszy VC, CVC itp.)

Szkolenie może również pomóc osobom poszukującym weryfikacji swoich pomysłów biznesowych.

Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania strategicznego, co umożliwi im skuteczniejsze i efektywniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem oraz doskonalenie produktów i usług.

Menedżerowie będą mogli dostosować biznes do zmieniających się uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych, przedsiębiorcy poznają narzędzia umożliwiające maksymalizację wartości dla klienta i zwiększanie wartości biznesu oraz cashflow, a kierownicy projektów lepiej zrozumieją potrzeby i problemy klienta. Inwestorzy i przedstawiciele podmiotów inwestycyjnych nauczą się podejmować bardziej obiektywne decyzje biznesowe dzięki możliwości sprawnego i skutecznego porównania poszczególnych firm.

Osoby poszukujące inwestorów i przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z biznesem dowiedzą się jak lepiej przełożyć swoją wizję na język konkretnych rozwiązań biznesowych i skuteczniej skomunikować się z podmiotami zainteresowanymi finansowaniem. Będą mieli również możliwość zweryfikowania swojego pomysłu na biznes i uzyskania informacji zwrotnej od trenera oraz innych uczestników szkolenia. Dodatkowo szkolenie ma również potencjał networkingowy, co umożliwi nawiązanie nowych kontaktów biznesowych między uczestnikami

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Model biznesu: co to jest? Kiedy i jak mogę go wykorzystać w zarządzaniu? I czy potrzebuję strategii? 1
2. Metoda Business Model Canvas: konstrukcja i zastosowanie, najczęściej popełniane błędy 2
3. Rodzaje oraz przykłady zyskownych modeli biznesu. Przegląd najpopularniejszych modeli przychodowych. Przykładowe mechanizmy ustalania ceny i strategii cenowych. Przykłady błędów i porażek biznesowych w tych obszarach. 2
4. Kluczowe metody i techniki wspomagające proces tworzenia i doskonalenia modelu biznesu: Lean Startup, Lean Product, Szablon Propozycji Wartości, Persona / Organisata 3
5. Odkrywanie klienta: uczenie się od klienta i o kliencie, projektowanie i przeprowadzanie eksperymentów z udziałem klienta i wykorzystaniem MVP 2
6. Studium przypadku: modyfikacja modelu biznesu jako efekt zmiany strategii oraz uwarunkowań zewnętrznych 3
7. Przygotowanie oraz prezentacja projektu: projektowanie oraz doskonalenie modelu biznesu 3
RAZEM 16

Kadra dydaktyczna

TRENER WIODĄCY

dr Jakub Drzewiecki

Cena

790.00 PLN

Warunki płatności:
* w przypadku płatności indywidualnej – prosimy o wniesienie opłaty najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji

Płatności dokonuje się na indywidualny numer konta widoczny po zalogowaniu na profilu uczestnika.
Tytuł wpłaty: imię i nazwisko — nazwa szkolenia
Odbiorca: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław

* w przypadku płatności pracodawcy lub innej instytucji – prosimy o przesłanie (przed terminem szkolenia) wypełnionego wniosku o wystawienie faktury

Kontakt i zapisy

Biuro szkoleń Centrum Kształcenia Ustawicznego:

e-mail: szkolenia@ue.wroc.pl
tel.: 71 36 80 380 lub 71 36 80 235

Szczegóły w zakładce Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu również w sprawie szkoleń zamkniętych dla firm i instytucji.
W przypadku pytań dotyczących kwestii merytorycznych prosimy o kontakt z trenerem wiodącym jakub.drzewiecki@ue.wroc.pl.


Jak się zapisać?

Na dole strony kliknij przycisk Zapisz się na szkolenie i wypełnij formularz rekrutacyjny. Załóż swoje indywidualne konto uczestnika i potwierdź wybór szkolenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie odpowiedniej liczby uczestników.
Informacja o uruchomieniu szkolenia zostanie przesłana na adres e-mail podany w systemie najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji.


Jeśli wybrane przez Ciebie szkolenie nie ma jeszcze ustalonej daty — oznacza to, że zaczynamy zbierać grupę osób zainteresowaną szkoleniem.
Nie martw się — na listę oczekujących możesz wpisać się już teraz!

Kiedy tylko trener wiodący wyznaczy termin szkolenia, odezwiemy się do Ciebie na adres e-mail podany podczas rejestracji. Wtedy zdecydujesz, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu.

Jeśli tak — realizujesz wpłatę, potwierdzając swój udział. Jeśli jednak termin nie będzie Ci odpowiadał — prześlij nam informację mailem. Możesz zaczekać na kolejną edycję szkolenia lub w wyznaczonym terminie zrezygnować, nie ponosząc żadnych kosztów z tego tytułu. Decyzja należy do Ciebie!

Terminy

 • Termin szkolenia: grupa w trakcie zapisów. Zapraszamy
  Godz.: 17:00 - 20:00
  Tryb: online (zajęcia odbywają się na platformie Teams)

  Warunkiem uruchomienia szkolenia jest zebranie się odpowiedniej liczby uczestników.

Termin zakończenia rekrutacji: 2024-09-15

Wymagane dokumenty

 • formularz zgłoszeniowy
 • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
 • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu

Dodatkowe informacje

Warunki ukończenia: obecność na szkoleniu oraz uregulowanie opłat za udział

Dokument ukończenia: zaświadczenie ukończenia szkolenia wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

W sprawie szkolenia w innym trybie (online/offline) lub szkoleń zamawianych skontaktuj się z biurem i zapytaj o ofertę w preferowanej formule. 


Dostępne warianty szkolenia:

Forma zajęć: warsztatowa

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z grupą (dyskusja moderowana, studium przypadku, analiza problemu, ćwiczenia w zespole, burza mózgów). Warsztaty uzupełnia prezentacja multimedialna oraz materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

Liczba godzin: 8h

Język: PL/ENG

Typ szkolenia: otwarte/zamknięte

Tryb zajęć: online*/offline

* W przypadku trybu online szkolenie realizowane jest zdalnie z wykorzystaniem platformy MS TEAMS (Uczelnia zakłada uczestnikom imienne konta) dostępnej na komputerach z systemem Windows/ MacOS, a także na urządzeniach mobilnych z systemem Android/IOS. Do udziału w szkoleniu wystarczy dowolne urządzenie i dostęp do Internetu.


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43-45
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 
7:30 - 15:30

sobota
08:00 -15:00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto