Inwestowanie dla opornych (zaoczne)

Cele kształcenia

Szkolenie porusza tematykę związaną z inwestowaniem, zaczynając od podstawowych pojęć dotyczących instrumentów finansowych, przez rodzaje strategii inwestycyjnych, podstawowe błędy poznawcze, aż do konstrukcji przykładowych portfeli inwestycyjnych.

W trakcie szkolenia zostanie m.in. rozegrana gra inwestycyjna w warunkach rynkowych, na podstawie której Uczestnicy będą mogli wyciągnąć wnioski z pierwszego kontaktu z inwestowaniem w bezpiecznym środowisku (nie ryzykując utraty własnego kapitału).

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również:

 • co wpływa na finansowe bezpieczeństwo
 • jak ocenić ryzyko potencjalnej inwestycji
 • jak zmieniają się zachowania rynków w zależności od zewnętrznych uwarunkowań ekonomiczno-gospodarczych.

Szkolenie zostało zaprojektowane przez dwóch praktyków rynkowych o spójnym, acz ciut odmiennym podejściu. Te dwie perspektywy pozwolą Ci zderzyć ze sobą to, co już wiesz i to, czego dowiesz się na szkoleniu oraz określić strategię, która wpisuje się w Twoje cele, oczekiwania i skłonność do ryzyka.

O czym na pewno nie będziemy mówić?
O magicznych sposobach, które obiecują pomnażanie kapitału w zastraszającym tempie, jednak realnie, praktycznie gwarantują jego utratę. Nie pokażemy Ci jak spekulować na rynku FOREX czy kryptowalutach. Jeśli jednak cenisz sobie spokojne i metodyczne realizowanie celu, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Jak wiemy, pieniądze nie biorą się z bankomatu, a ZUS nie jest instytucją, która jest w stanie zapewnić nam godną emeryturę. Dlatego też o swoją przyszłość warto zadbać samemu. Problemem, który trawi rynek, jest podchodzenie do tematów inwestycyjnych bez wiedzy, czy odpowiednio zaplanowanej strategii. Nie tylko w obszarze samego portfela inwestycyjnego, ale też w zestawieniu go z naszą ogólną sytuacją finansową.

Czy powinienem mieć poduszkę finansową i w jakiej wysokości? Trzymać ją w gotówce, akcjach czy obligacjach? Czy inwestować środki, które potrzebne mi będą za rok na wkład własny w mieszkanie, a jeśli tak, to w jaki sposób, by uzyskać najniższe ryzyko utraty całości lub części ich wartości? W jaki sposób zbudować zdywersyfikowany portfel, nie mając dostępu do milionowego kapitału?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie szkolenia. Jeśli te zagadnienia Cię interesują, nie może Cię na nim zabraknąć.

Adresaci

Szkolenie jest przeznaczone dla:

 • początkujących inwestorów, czyli osób, które chcą zdobyć użyteczną i podstawową wiedzę oraz umiejętności w zakresie inwestowania
 • inwestorów średniozaawansowanych, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę, poznać nową perspektywę i skonfrontować swoje dotychczasowe podejście do tematu inwestowania
 • osób, które nie postawiły jeszcze pierwszego kroku w świecie inwestowania, a chcą się do tego właściwie przygotować
 • osób, które chcą uniezależnić się od powszechnego systemu emerytalnego

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Gra inwestycyjna 2
2. Zarządzanie budżetem: bezpieczeństwo finansowe, „Trzy Portfele”, system 3 kont 2
3. Inwestowanie: co to znaczy (różnice w pojęciach)? Cele inwestycyjne, rentowność a ryzyko inwestycji, podstawowe wskaźniki. 1
4. Wprowadzenie do strategii inwestycyjnych. Zmiana wartości pieniądza w czasie i stopa referencyjna inwestycji. Przykłady strategii inwestycyjnych, podział strategii ze względu na ryzyko. 1
5. Podstawy inwestowania w najbardziej popularne instrumenty finansowe: akcje, obligacje (SP, korporacyjne). Omówienie mechanizmów: dywidendy, renty oraz dyskonta. 2
6. Logika inwestycyjna: długoterminowa strategia budowania majątku 2
7. Podstawy psychologii inwestowania. Najczęściej popełniane błędy w tym kontekście. Błędy oceny. 2
8. Inwestowanie za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych: rodzaje funduszy, wskaźniki, najważniejsze zasady oraz wskazówki, opakowania (IKE/IKZE/PPK) 1
9. Podstawy zarządzania portfelem inwestycyjnym: idea portfela, konstrukcja portfela, zwrot i ryzyko portfela inwestycji. 1
10. Trzy przykładowe portfele inwestycyjne (50.000, 500.000 i 5.000.000 PLN) – konstrukcja „krok po kroku”, skład portfela, rentowność portfela inwestycji. 2
RAZEM 16

Kadra dydaktyczna

Trener wiodący:

Trener:

Cena

690.00 PLN 590.00 PLN

Warunki płatności:
* w przypadku płatności indywidualnej – prosimy o wniesienie opłaty najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji

Płatności dokonuje się na indywidualny numer konta widoczny po zalogowaniu na profilu uczestnika.
Tytuł wpłaty: imię i nazwisko — nazwa szkolenia
Odbiorca: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław

* w przypadku płatności pracodawcy lub innej instytucji – prosimy o przesłanie (przed terminem szkolenia) wypełnionego wniosku o wystawienie faktury

Kontakt i zapisy

Biuro szkoleń Centrum Kształcenia Ustawicznego:

e-mail: szkolenia@ue.wroc.pl
tel.: 71 36 80 380 lub 71 36 80 235

Szczegóły w zakładce Kontakt.

Zapraszamy do kontaktu również w sprawie szkoleń zamkniętych dla firm i instytucji.
W przypadku pytań dotyczących kwestii merytorycznych prosimy o kontakt z trenerem wiodącym.


Jak się zapisać?

Na dole strony kliknij przycisk Zapisz się na szkolenie i wypełnij formularz rekrutacyjny. Załóż swoje indywidualne konto uczestnika i potwierdź wybór szkolenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie odpowiedniej liczby uczestników.
Informacja o uruchomieniu szkolenia zostanie przesłana na adres e-mail podany w systemie najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji.


Jeśli wybrane przez Ciebie szkolenie nie ma jeszcze ustalonej daty — oznacza to, że zaczynamy zbierać grupę osób zainteresowaną szkoleniem.
Nie martw się — na listę oczekujących możesz wpisać się już teraz!

Kiedy tylko trener wiodący wyznaczy termin szkolenia, odezwiemy się do Ciebie na adres e-mail podany podczas rejestracji. Wtedy zdecydujesz, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu.

Jeśli tak — realizujesz wpłatę, potwierdzając swój udział. Jeśli jednak termin nie będzie Ci odpowiadał — prześlij nam informację mailem. Możesz zaczekać na kolejną edycję szkolenia lub w wyznaczonym terminie zrezygnować, nie ponosząc żadnych kosztów z tego tytułu. Decyzja należy do Ciebie!

Terminy

 • Termin szkolenia: 23-24.11.2024
  Godz.: 9:00-16:00
  Tryb: stacjonarny — sale dydaktyczne UEW

Termin zakończenia rekrutacji: 2024-11-13

Wymagane dokumenty

 • formularz zgłoszeniowy (generowany z systemu po zapisaniu się na platformie)
 • oświadczenie o pokryciu kosztów — indywidualne lub od pracodawcy (generowane z systemu po zapisaniu się na platformie)

Dodatkowe informacje

Warunki ukończenia: obecność na szkoleniu oraz uregulowanie opłat za udział  
Dokument ukończenia: zaświadczenie ukończenia szkolenia wydane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

W sprawie szkolenia w innym trybie (online/offline) lub szkoleń dla firm i instytucji skontaktuj się z biurem CKU i zapytaj o ofertę w preferowanej formule. 


zespol_szoklen__5_

Forma zajęć: warsztatowa 
Wykład z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, dyskusja i wymiana doświadczeń, studium przypadku, odgrywanie ról, gry i symulacje, ćwiczenia grupowe, warsztatowe. Przykładowe narzędzia i materiały dydaktyczne: komputer i pomoce audiowizualne, flipchart, konspekt (w formie elektronicznej), szablony i schematy, arkusze, testy i narzędzia psychometryczne. 
Liczba godzin: 8h
Język: PL
Typ szkolenia: otwarte/zamknięte
Tryb zajęć: online*/offline
*W przypadku trybu online szkolenie realizowane jest zdalnie z wykorzystaniem platformy MS TEAMS dostępnej na komputerach z systemem Windows/ MacOS, a także na urządzeniach mobilnych z systemem Android/IOS (Uczelnia zakłada uczestnikom imienne konta). Do udziału w szkoleniu wystarczy dowolne urządzenie i dostęp do Internetu.


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43-45
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 
7:30 - 15:30

sobota
zamknięte (w okresie wakacyjnym)

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto