Kaizen - skuteczne systemy sugestii pracowniczych - tworzenie i zarządzanie

Cele kształcenia

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu z tworzenia i zarządzania Systemami Sugestii pracowniczych. Systemy pomysłów pracowniczych funkcjonujące w sposób mniej lub bardziej formalny stanowią nierozerwalny element kultury kaizen w przedsiębiorstwie ale przede wszystkim są kluczem ciągłego doskonalenia organizacji i optymalizacji procesów. Najpowszechniej stosowaną koncepcją rozbudowanego systemu sugestii pracowniczych jest system oparty na założeniach filozofii Kaizen stanowiący część koncepcji Kaizen w zarządzaniu, stworzonej w japońskiej firmie Toyota i spopularyzowanej przez Maasakie Imai w 1986 r. po publikacji jego książki pt. Kaizen. The Key to Japan’s Competitive Success.

Głównymi celami szkolenia są:

 • Zapoznanie uczestników z podstawowymi założeniami koncepcji Kaizen
 • Przekazanie uczestnikom dobrych praktyk dotyczących tworzenia i zarządzania systemami sugestii
 • Poznanie korzyści jakie osiągnęły przedsiębiorstwa w Polsce wdrażając programy sugestii
 • Doskonalenie umiejętności zarządzania systemem sugestii poprzez uczestnictwo w warsztacie podczas II dnia zajęć

Szkolenie prowadzone jest w formie Virtual Classroom z wykorzystaniem udostępnionej przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu platformy MS Teams. Szerszy opis MS Teams oraz różnice pomiędzy tradycyjnym e-learningiem, a Virtual Classroom znajdują się na dole strony.

Adresaci

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, które chcą wdrożyć lub zmodyfikować system sugestii w swoich organizacjach (firmy produkcyjne oraz usługowe).

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Kaizen - wprowadzenie i rozumienie pojęcia 1
2. System Sugestii - geneza i dobre praktyki tworzenia 2
3. Case study - przykłady wdrożeń 1
4. Projektowanie skutecznego systemu sugestii - warsztat praktyczny 4
RAZEM 8

Kadra dydaktyczna

marek_krasinskidr Marek Krasiński

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY W PDCA GROUP, ADIUNKT W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU ORAZ W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT LEAN MANAGEMENT

Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest także wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, Prince2 Foundation, Audytor 5S. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz Instytutu Badań nad Lean Management, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik japońskich samochodów, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.

Współpracował i współpracuje z firmami: KGHM Polska Miedź S.A. Energa Operator S.A., LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, STRABAG, Mega Sp. z o.o., Stone Town, Hoomer.

jmjmgr Jan M. Janiszewski

EKSPERT W ZAKRESIE WDROŻEŃ KONCEPCJI LEAN MANAGEMENT. PRACOWNIK NAUKOWY W ZAKŁADZIE ZARZĄDZANIA INNOWACJAMI W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE.

Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu kaizen, lean management, zarządzania jakością oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zdobywał realizując projekty z zakresu optymalizacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Ma na swoim koncie m. in. projekty doskonalące biznes zrealizowane w branży farmaceutycznej i sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Współtworzył Inkubator wymiany wiedzy medycznej i zarządzał projektem rozbudowy szpitala w Tanzanii w latach 2015 – 2016. W latach 2015 – 2018 Odbył wizyty studyjne do japońskich zakładów produkcyjnych i podmiotów leczniczych, aby lepiej zrozumieć koncepcję ciągłego doskonalenia i kulturę rozwiązywania problemów. Organizator konferencji, wizyt benchmarkingowych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Japonia) i szkoleń z zakresu lean management. Kierownik projektu badawczego „Możliwość wykorzystania koncepcji lean management w jednostkach opieki zdrowotnej na przykładzie szpitali w Polsce”. Ukończył kurs OPEX Six Sigma Green Belt. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz Stowarzyszenia Lean Management Polska (komisja rewizyjna).

Cena

350.00 PLN 290.00 PLN

Dlaczego cena szkolenia w wersji Virtual Classroom jest niższa?
+ nie trzeba wynajmować sali szkoleniowej
+ nie ma kosztów dojazdu trenera
+ materiały przekazywane są w wersji elektronicznej

Co zawiera cena szkolenia?
+ udział w dwóch 4-godzinnych sesjach szkoleniowych
+ założenie konta w MS Teams
+ materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
+ zaświadczenie o ukończeniu szkolenia drukowane i przesyłane pocztą

Kontakt i zapisy

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO tel. 71 36 80 980 mgr Monika Stańczyk monika.stanczyk@ue.wroc.pl Centrum Kształcenia Ustawicznego pok. 5, bud. CKU, ul. Kamienna 43-59 Wrocław

Terminy

 • Termin szkolenia: 22-23 czerwca 2021 r. Virtual Classroom w godzinach 17:00-20:15
  Ze względu na konieczność założenia kont w MS Teams i przesłanie danych dostępowych, zapisy na szkolenie muszą zostać zamknięte w poniedziałek 21 czerwca i do tej pory poprosimy o wgranie dokumentów oraz o przesłanie potwierdzenia wpłaty.

  Warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie się odpowiedniej liczby uczestników.

Termin zakończenia rekrutacji: 2021-06-18

Wymagane dokumenty

 • formularz zgłoszeniowy
 • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
 • wniosek o wystawienie faktury za szkolenie
 • dowód osobisty (do wglądu)

Dodatkowe informacje

93771516_3531094233583838_2055962658040971264_nCzas epidemii zmusił nas do zmiany paradygmatu myślenia i odejścia od sprawdzonych przez lata rozwiązań. Jest to dla mnie także bodziec do szukania nowych możliwości i wykorzystania nowych okazji. Światowa legenda w dziedzinie zarządzania jakością - prof. Deming - mawiał, że rozwój nie jest obowiązkowy. Przetrwanie także nie. Wykorzystajmy więc ten czas na własny rozwój poprzez udział w szkoleniu w wersji Virtual Classroom (VC). Bez kosztów dojazdu do sali szkoleniowej, bez czasu spędzonego w korkach lub w komunikacji miejskiej. Szkolenie z materiałami i zadaniami dostosowanymi do wersji VC. Ja od połowy marca 2020 poprowadziłem już kilkadziesiąt godzin szkoleniowych w tym trybie i muszę przyznać, że ani ja, ani uczestnicy nie odczuli utraty jakości w zakresie merytorycznym. Wszystko jest kwiestią odpowiedniego przygotowania i zaangazowania trenera.

Do szkolenia Kaizen i skuteczne SSP w wersji Virtual Classroom używamy platformy MS Teams. Uczelnia założy wszystkim uczestnikom konta i otrzymacie dane logowania. MS Teams działa na komputerach (Mac/Windows), a także na telefonach i tabletach (system Adroid i IOS). Wystarczy więc mieć dowolne urządzenie i dostęp do internetu, aby wziąć udział w szkoleniu. Platforma MS Teams pozwala na transmijsę dźwięku i wideo, udostępnianie prezentacji i innych materiałów w czasie rzeczywistym, a więc czujemy się jak w sali szkoleniowej.

E-learning a Virtual Classroom.

Tradycyjny e-learning znany od kilkunastu lat to przygotowane i nagrane wcześniej wykłady oraz ćwiczenia do tych wykładów. W tej wersji uczestnicy mogą w dowolnym momencie skorzystać z udostępnionego materiału, jednak nie mają bezpośredniego kontaktu z trenerem i nie mogą zadawć pytań w czasie rzeczywistym. Można powiedzieć, że e-learning 1.0 to komunikacja jednokierunkowa. W naszym szkoleniu używamy e-learningu 3.0, tj. Virtual Classroom, gdzie uczestnicy mogą się zobaczyć, dyskutować, pracować w podgrupach i cały czas mieć bezpośredni kontakt z trenerem. Nie korzystamy z raz przygotowanych materiałów - szkolenie realizowane jest w czasie rzeczywistym i każda sesja jest inna - dostosowana do Waszych oczekiwań przy pełnej interakcji z grupą.

Nie dajmy się wirusowi, wyjdźmy z tego silniejsi!

Do zobaczenia na szkoleniu!

Marek Krasiński 


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny kontaktu:

poniedziałek - piątek

8:00-15:00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto