Kaizen - skuteczne systemy sugestii pracowniczych - tworzenie i zarządzanie

Cele kształcenia

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu z tworzenia i zarządzania Systemami Sugestii pracowniczych. Systemy pomysłów pracowniczych funkcjonujące w sposób mniej lub bardziej formalny stanowią nierozerwalny element kultury kaizen w przedsiębiorstwie ale przede wszystkim są kluczem ciągłego doskonalenia organizacji i optymalizacji procesów. Najpowszechniej stosowaną koncepcją rozbudowanego systemu sugestii pracowniczych jest system oparty na założeniach filozofii Kaizen stanowiący część koncepcji Kaizen w zarządzaniu, stworzonej w japońskiej firmie Toyota i spopularyzowanej przez Maasakie Imai w 1986 r. po publikacji jego książki pt. Kaizen. The Key to Japan’s Competitive Success.

Adresaci

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, które chcą wdrożyć lub zmodyfikować system sugestii w swoich organizacjach (firmy produkcyjne oraz usługowe).

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Kaizen - wprowadzenie i rozumienie pojęcia 1
2. System Sugestii - geneza i dobre praktyki tworzenia 2
3. Case study - przykłady zdrożeń 1
4. Projektowanie skutecznego systemu sugestii - warsztat praktyczny 4
RAZEM 8

Kadra dydaktyczna

marek_krasinskidr Marek Krasiński

PARTNER ZARZĄDZAJĄCY W PDCA GROUP, ADIUNKT W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU ORAZ W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU, TRENER I KONSULTANT LEAN MANAGEMENT

Człowiek, który wierzy w ideę lean i kaizen. W praktyce prowadzi badania związane z wdrożeniem lean management dostosowanego do specyfiki polskiej kultury. Autor książek na temat kulturowych uwarunkowań wykorzystania koncepcji, metod i narzędzi lean management oraz doskonalenia organizacji poprzez system kaizen. Trener i konsultant. Jest także wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty PDCA Group Lean Trainer, OpEx Six Sigma Green Belt, Prince2 Foundation, Audytor 5S. Współzałożyciel Stowarzyszenia Lean Management Polska oraz Instytutu Badań nad Lean Management, Kierownik Menedżerskich Studiów Podyplomowych Lean Management, Lean Services, Six Sigma, Transformacja Lean Six Sigma, Master of Lean Management, Zarządzanie dla Inżynierów. Zapraszany prelegent na konferencje w Polsce, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Japonii. Prywatnie miłośnik japońskich samochodów, azjatyckiej kuchni i tybetańskich lwiątek.

Współpracował i współpracuje z firmami: KGHM Polska Miedź S.A. Energa Operator S.A., LG Display, Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland, BIPROMET, Grupa Nowy Styl, STRABAG, Mega Sp. z o.o., Stone Town, Hoomer.

jmjmgr Jan M. Janiszewski

EKSPERT W ZAKRESIE WDROŻEŃ KONCEPCJI LEAN MANAGEMENT. PRACOWNIK NAUKOWY W ZAKŁADZIE ZARZĄDZANIA INNOWACJAMI W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE.

Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu kaizen, lean management, zarządzania jakością oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zdobywał realizując projekty z zakresu optymalizacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Ma na swoim koncie m. in. projekty doskonalące biznes zrealizowane w branży farmaceutycznej i sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Współtworzył Inkubator wymiany wiedzy medycznej i zarządzał projektem rozbudowy szpitala w Tanzanii w latach 2015 – 2016. W latach 2015 – 2018 Odbył wizyty studyjne do japońskich zakładów produkcyjnych i podmiotów leczniczych, aby lepiej zrozumieć koncepcję ciągłego doskonalenia i kulturę rozwiązywania problemów. Organizator konferencji, wizyt benchmarkingowych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Japonia) i szkoleń z zakresu lean management. Kierownik projektu badawczego „Możliwość wykorzystania koncepcji lean management w jednostkach opieki zdrowotnej na przykładzie szpitali w Polsce”. Ukończył kurs OPEX Six Sigma Green Belt. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz Stowarzyszenia Lean Management Polska (komisja rewizyjna).

Cena

390.00 PLN

Cena zawiera:

  • Udział w szkoleniu
  • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  • Materiały szkoleniowe

Terminy

  • 19-20.05.2020 r. w godzinach 17:00-20:15
    sala w CKU ul. Kamienna 43, Wrocław

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu
  • dowód osobisty (do wglądu)

Dodatkowe informacje

Kontakt w sprawie szkolenia:

Monika Stańczyk

monika.stanczyk@ue.wroc.pl

+48 71 36 80 980


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny pracy

poniedziałek 8.00-15.00
wtorek 10.00-17.00
środa 8.00-15.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 8.00-15.00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto