Integralny lider - podróż z MindSonarem, w kierunku nowoczesnego przywództwa

Cele kształcenia

Wyobraź sobie, że jesteś Integralnym liderem, wspierasz i rozwijasz ludzi, stawiasz wyzwania zgodne z właściwymi dla nich sposobami myślenia i wartościami. Integralny lider koncentruje się na funkcjonalności, kompetencji, elastyczności i spontanicznym podejściu; angażuje zespół i sam jest członkiem zespołu, pozwalając i pomagając innym kształtować ich własne przywództwo w sobie. Jeżeli jesteś menedżerem i liderem, to właśnie podczas tego warsztatu będzie właściwy moment, aby przyjrzeć się sobie w systemie, w którym funkcjonujesz i zobaczyć co cię wzmacnia jako lidera a co chcesz zmienić? Warsztat „Integralny lider” jest efektywny poprzez użycie kreatywnej metodologii inspirowanej LEGO® SERIOUS PLAY® oraz pomiarów MindSonar®; jest systemowym spojrzeniem na przywództwo. Celem szkolenia jest zyskanie szerokiej perspektywy na własne przywództwo, czyli przyjrzenie się

  • własnej osobie i postawie lidera,
  • ludziom, dla których jest się liderem/liderką,
  • szerszemu systemowi, w którym się funkcjonuje – czyli organizacji, której jest się częścią. Efektem jest świadome sytuacyjne przywództwo oraz nowoczesna wiedza na temat różnic behawioralnych i ewolucji świadomości ludzi.

Adresaci

Liderzy, menedżerowie

Program szkolenia

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
1. Wprowadzenie do teorii Spiral Dynamics® 3
2. Wprowadzenie do Metaprogramów 3
3. Ja jako lider i moje środowisko pracy, praca przestrzenna z wykorzystaniem klocków LEGO® 1
4. Analiza własnego profilu 1
5. Modele przywództwa a nowoczesny lider 3
6. Analiza 360 stopni – ja jako lider 2
7. Transformacja lidera – kształtowanie systemu 2
8. Action plan, implementacja nowych rozwiązań 1
RAZEM 16

Kadra dydaktyczna

1. Dr Monika Kwiecińska Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa UE we Wrocławiu, trener biznesu, certyfikowany konsultant MindSonar

2. Tomasz Zawadzki Dyrektor generalny MindSonar Polska – systemu do pomiaru psychologicznego MindSonar, badającego style myślenia i systemy wartości ludzi. Wraz z ekspertami holenderskimi współprowadzi warsztaty certyfikacyjne w metodzie. Od 2000 r.t trener kompetencji miękkich ze specjalizacją w procesach sprzedaży współpracującym z globalnymi firmami szkoleniowymi z Holandii i USA. Absolwent studiów podyplomowych Coaching w organizacji na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni menedżer.

Cena

1000.00 PLN

10 osób (liczba osób max 16 ) 1000 PLN na osobę

Kontakt i zapisy

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO tel. 71 36 80 452

Centrum Kształcenia Ustawicznego pok. 5, bud. CKU, ul. Kamienna 43-59 Wrocław

Terminy

  • Proponowany termin:

    lub na zamówienie

Wymagane dokumenty

  • formularz zgłoszeniowy
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (indywidualne lub od pracodawcy)
  • potwierdzenie dokonania wpłaty za udział w szkoleniu
  • dowód osobisty (do wglądu)

Dodatkowe informacje

 Co ci da uczestnictwo w tym warsztacie?

Zorientujesz się:

• Na jakim etapie przywództwa znajdujesz się w odniesieniu do zespołu. • Jakie bariery znajdują się pomiędzy tobą a zespołem.

• W którym kierunku powinnaś/powinieneś się rozwijać, żeby jeszcze lepiej przewodzić zespołowi.

• W jaki sposób możesz dostosować się do przywództwa, które będzie aktualne w najbliższej przyszłości. W trakcie szkolenia wykorzystujemy system psychometryczny MindSonar® MindSonar® jest holenderskim funkcjonalnym systemem psychologicznym używanym do pomiaru stylów myślenia oraz motywacji. Jest to jedyny w Polsce model pomiarowy uwzględniający jak ludzie myślą w konkretnych kontekstach (np. preferencja pracy). Dlatego jest to najbardziej skuteczne narzędzie wykorzystywane między innymi w określaniu talentów i predyspozycji. W MindSonarze widzimy, że style myślenia zmieniają się pod wpływem przekonań człowieka - są jak nawyki, które można kształtować. Konsultanci MindSonar® pomagają ludziom uruchamiać skuteczne sposoby myślenia i działania. Z systemu MindSonar® na całym świecie, i w biznesie i sporcie, korzystają menedżerowie, coachowie, trenerzy biznesu, specjaliści HR, trenerzy mentalni. Holenderscy medaliści olimpijscy oraz polscy olimpijczycy uzyskali znaczące wsparcie dzięki MindSonar®. Z naszego wsparcia skorzystało wielu pracowników międzynarodowych korporacji takich jak: BMW, ING Bank, Nexia, Bank BPH, MARS Polska, EDF, i wiele innych. MindSonar® wykorzystuje kilka teorii, które swoje potwierdzenie uzyskały poprzez 40 lat badań. Za pomocą systemu MindSonar® można zdiagnozować:

• Co rzeczywiście jest ważne dla ludzi w różnych kontekstach, np.: ja w pracy. Ludzie faktycznie inaczej zachowują się w różnych kontekstach, i tak na przykład w kontekście pracy będą preferować odmienne zachowania, niż na przykład w domu, czy wśród znajomych.

• Jakie ludzie posiadają motywy działania wg teorii Spiral Dynamics®. Jest to teoria opisująca sposoby myślenia, stworzona przez Claire W. Gravesa, amerykańskiego psychologa, współpracownika Abrahama Maslowa, który uznanie zdobył w latach dziewięćdziesiątych XX wieku a jego prace kontynuowane były przez współczesnych największych myślicieli, w tym obecnie uznawanego za największego myśliciela - Kena Wilbera. Aktualne trendy w biznesie, jak np. „organizacje turkusowe” (Pracować inaczej, F. Laloux) mają swoje źródło w tej teorii. MindSonar® jako jedyne narzędzie w Polsce bada preferencje dotyczące pokolenia Y (tzw. Millennials, urodzeni w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku) oraz pokolenia Z (urodzeni po 2000 r.), pokolenia dopiero wkraczającego na dzisiejszy rynek pracy. Oczywiście nie można zapominać o wcześniejszych pokoleniach – MindSonar®, jako uniwersalne narzędzie w tym zakresie również potrafi określić preferencje starszych pokoleń.

• Style myślenia (niezależne od preferencji pokoleniowych), które odpowiadają za zachowania ludzi, ich motywacje i filtrowanie rzeczywistości. Niezwykle istotne w określaniu preferencji są odmienne motywacje, sposób podejmowania decyzji, poziom sprawczości, czy też stosunek do zmian, i wiele innych.


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43, pok. 4 i 5
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny kontaktu:

poniedziałek - piątek

8:00-15:00

Studia podyplomowe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto